Zapraszamy wszystkie zuchy, harcerzy, harcerzy starszych wędrowników oraz instruktorów naszego hufca na kolejny już 28 „Biwak z Piosenką Harcerską – SIDZINA 2017”. Nie wyobrażamy sobie aby mogło kogoś zabraknąć.

     Startujemy w piątek 16 czerwca o godzinie 10.00, aby rozstać się, jak zwykle z żalem i łzami, w niedzielę 18 czerwca około godz. 11.30. Spotykamy się tradycyjnie w bardzo gościnnym Domu Wczasów Dziecięcych nr 2 w Sidzinie. Zabieramy ze sobą to, co potrzebne i niepotrzebne na te trzy wspaniałe dni. Nie zapominamy zabrać ze sobą dobry humor, uśmiech, życzliwość no i oczywiście piękną pogodę.

     Biwak, którego komendantką jest druhna pwd. Klaudia Papaj wprowadzi nas w magię teatru. Jego hasło brzmi „HARCERSKIE SPOTKANIA TEATRALNE – 2017”.

     Na biwaku czeka nas ogrom różnych zadań i zajęć. Nie będzie czasu na nudę oraz mało na sen. Rozpoczniemy od warsztatów artystycznych: plastycznych, muzycznych, tanecznych, improwizacji oraz twórczych, na których poznamy tajniki tworzenia teatru.

     Wybierzemy się na bieg patrolowy szlakami turystycznymi. Harcerze starsi i wędrownicy na bieg „Cicho wszędzie, głucho wszędzie” a zuch i harcerze „Kto porwał Calineczkę”. Wybierzemy się na gry terenowe „W poszukiwaniu Juli (tej od Romea)” oraz „W Pacanowie kozy kują…”. Zaprezentujecie zadania przedrajdowe czyli własną  interpretację „Jeziora łabędziego” oraz „Harcerskie balety” – scenki pantomimowe do baśni H.Ch.Andersen’a.

     Spotkamy się na kominku „Harcerska Akademia Teatralna” gdzie przedstawicie przedstawienia przygotowane na warsztatach artystycznych. Harcerze starsi i wędrownicy sobotni dzień zakończą „Magbetową grą terenową”- gra nocna.

     W sobotę o godz. 15.00 odbędzie się Przegląd Piosenki „HIS czyli Harcerskiej i Scenicznej”, na który zapraszamy WSZYSTKICH rodziców, sympatyków i przyjaciół naszych harcerzy. Po przeglądzie o godz. 20.00 będzie odprawiona harcerska msza św. w kapliczce koło DWDZ, na którą również zapraszamy rodziców i przyjaciół.

       CZEKAMY NA WAS, ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY

                                 DO ZOBACZENIA w SIDZINIE

                                                                                        CZUWAJ !