"SURVIVAL GAME"
Komenda Hufca Pragnie serdecznie zaprosić na pierwszą edycję biwaku "SURVIVAL GAME" związanego z nauką przetrwania w trudnych warunkach. szczegóły.
ZJAZD HUFCA
Informuję, że w dniu 20 listopada 2013r /środa/ o godz 18.15 w gimnazjum w Jordanowie odbędzie się Zjazd Sprawozdawczy Hufca Jordanów.
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WARTĘ
Dnia 21 lipca 2013 roku, w 79 roku życia odszedł na Wieczną Wartę,
wieloletni instruktor jordanowskiego harcerstwa, wychowawca wielu harcerskich pokoleń śp druh
hm Andrzej Walas
Przewodniczący Hufcowej Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 lipca 2013r. o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Jordanowie. więcej.
UWAGA UCZESTNICY OBOZU!!!
organizowanego przez KH ZHP Jordanów w Rogowie, koło Mrzeżyna.
Wyjazd na obóz:
22.07.2013r. (poniedziałek) – zbiórka godzina 14.45 - prosimy o punktualne przybycie Dworzec PKS Rynek Jordanów

06.08.2013r. (wtorek) ok. godz. 11.00 RYNEK JORDANÓW

Bardzo prosimy o założenie koszulek hufcowych lub zielonych na czas podróży na obóz. Przypominamy o obowiązku zabrania ze sobą LEGITYMACJI SZKOLNYCH.

Lista rzeczy niezbędnych i przydatnych na obozie znajduje się tutaj.

Więcej informacji - 504389999

BIWAK Z PIOSENKĄ HARCERSKĄ I TURYSTYCZNĄ W SIDZINIE
"Nasze śpiewogranie...Nasze harcowanie...Nasze wędrowanie..."

Pod takim hasłem od 31.V - 2.VI.2013 roku, przebiegał Biwak z Piosenką Harcerską i Turystyczną w Sidzinie. Podczas biwaku uczestnicy brali udział w: kominku, na którym prezentowali znane i nieznane piosenki o tematyce związanej z górami, wędrowali różnymi szlakami turystycznymi na Halę Krupową, a także organizowali wieczór filmowy, na którym prezentowali najciekawsze miejsca napotkane podczas wędrówki. Swoje umiejętności harcerskie, sprawdzali również na grze terenowej oraz podchodach. Zuchy bawiły się na sportowej "Olimpiadzie na Wesoło". Na Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej drużyny prezentowały piosenki o tematyce harcerskiej i turystycznej. Duża popularnością wśród uczestników cieszyły się warsztaty artystyczne z nauką tańców integracyjnych.

TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTA HUFCA
W dniach 5-6 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół w Łętowni odbył się już po raz kolejny Turniej o Puchar Komendanta Hufca Jordanów,
organizowany przez 11 Łętowską Drużynę Starszoharcerską „Cichociemni"im. Alka Dawidowskiego oraz dh. phm. Izabelę Świerczek i dh. pwd. Adriannę Świerczek.W turnieju wzięło udział 7 patroli z różnych środowisk naszego hufca. Turniej został przeprowadzony w 4 kategoriach - oto zwycięzcy:

- Turniej Gier Zespołowych (siatkówka) – 11 ŁDSH „Cichociemni”
- Turniej Wiedzy Harcerskiej – Zastęp Wędrowniczy „Poszedł, przeszedł…”
- Turniej Sprawności Indywidualnej – 10 JDSH „Minerki”
- Terenowa Gra Harcerska – 4 JDH „Palmiry”
Harcerze uczestniczyli w kominku poświęconym rocznicy Akcji pod Arsenałem oraz Aleksandrowi Kamińskiemu.
Zdobywcą Pucharu został patrol 10 JDSH "Minerki".
Wielką sympatię organizatorów zdobył patrol z 8 WDH "Błękitni".
Zwycięzcom gratulujemy;), organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia (w bardziej wiosennej atmosferze ;) w przyszłym roku.

Dzień Myśli Braterskiej
Przypominamy, że tegoroczne spotkanie z okazji DMB odbędzie się 23 lutego 2013r. (sobota) o godz. 10.00 w Bibliotece Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Zapraszamy wszystkich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów Hufca Jordanów.
BŚP W NAPRAWIE
23 grudnia 2012r. harcerze jordanowskiego hufca zawędrowali z Betlejemskim Światłem Pokoju do Naprawy, gdzie w Parafii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej przekazali Światło na ręce księdza kardynała Franciszka Macharskiego oraz proboszcza ks. Jana Fryźlewicza.

strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]